whmcs و یا مدیریت میزبانی وب چیست و چه کاربردی دارد؟

Whmcs و یا مدیریت میزبانی وب، به سیستمی با قابلیت های کارآمد و سازمانی مدیریتی توسط شرکت های هاستینگ و یا اصطلاحاً میزبانی وب گفته می شود که امکان مدیریت سایت های طراحی شده را برای شرکت های ارائه دهنده هاست فراهم آورده و کنترل تمام و کمال کاربران سایت های اینترنتی از جمله فروشگاه های آنلاین را امکان پذیر می نماید.

Whmcs و یا مدیریت میزبانی وب چیست؟

Whmcs و یا مدیریت کامل میزبانی وب، نوعی نرم افزار مدیریتی می باشد که به منظور کنترل خودکار و مدیریت اتوماسیون شکل انواع سایت ها از جمله فروشگاه های اینترنتی و مجازی طراحی گردیده و در اختیار کاربران، به ویژه شرکت های هاستینگ قرار گرفته است. Whmcs مخفف عبارت Web Hosting Management Complete Solution در زبان انگلیسی بوده و همانطور که از ترجمه آن برمی آید، راه حل بسیار موثری جهت مدیریت و سازماندهی کامل سایت از سمت شرکت های هاستینگ به شمار می آید. یکی از مهمترین کاربردهای اصلی این نرم افزار، در کسب و کارهای اینترنتی بوده و از اجزای لاینفک شرکت های هاستینگ به شمار می آید.

مدیریت و کنترل عضویت و یا غیرفعال سازی حساب کاربران سایت، بررسی و حسابداری پرداخت های مشتریان، آپلود و یا حذف محصولات عرضه شده از اصلی ترین موارد استفاده از این نرم افزار تخصصی بوده و به دلیل ارائه خدمات شایسته مورد استقبال بیشتر شرکت های هاستینگ قرار گرفته است. ما در این مقاله به معرفی مدیریت میزبانی وب پرداخته و از کاربردهای آن با شما سخن خواهیم گفت.

whmcs یا مدیریت میزبانی وب چیست و چه کاربردی دارد؟ 

امکانات بسیار مهم سیستم whmcs

سیستم مدیریت کامل میزبانی وب، با رعایت برخی از پیش نیاز های تخصصی در سرور میزبان، قابل نصب بوده و دارای امکانات مختلفی در زمینه‌های پشتیبانی از محصولات و خدمات مختلف در زمینه معرفی و ارائه محصول به کاربر، مدیریت دامنه، ابزارهای پشتیبانی، مدیریت سرور، کنترل و نظارت بر مشخصات کاربران سایت، ارائه گزارش و حفظ امنیت کامل فروشگاه های اینترنتی می باشد.

whmcs یا مدیریت میزبانی وب چیست و چه کاربردی دارد؟ 

کاربرد سیستم مدیریت میزبانی وب چیست؟

سیستم مدیریت میزبانی وب Whmcs، به شکل یک اتوماسیون عالی عمل نموده و با برخورداری از امکانات بسیار زیاد، قادر به توسعه، تغییر و بهبود قابلیت سایت های اینترنتی توسط شرکت های هاستینگ می باشد. کاربرد اصلی سیستم اتوماسیون Whmcs، در مدیریت و کنترل سایت هایی است که نیاز به سازماندهی امورات مربوط به کاربران مانند ثبت نام، رهگیری، انسداد نام کاربری توسط شرکت های هاستینگ وجود داشته باشد.

whmcs یا مدیریت میزبانی وب چیست و چه کاربردی دارد؟ 

تهیه نرم افزار Whmcs

باید توجه داشت که تهیه این نرم‌افزار، احتیاج به دریافت لایسنس داشته و توصیه می شود پس از دریافت و دانلود نرم افزار کرک شده در سایت های نامعتبر و رایگان اجتناب نموده و ایمنی هاستینگ وب سایت خود را در معرض خطر جدی قرار ندهید.

قابلیت های نرم افزار Whmcs

امکان ایجاد صورت حساب های روزانه، ماهانه و سالانه برای تمامی کاربران، ایجاد ایمنی فاکتور های امنیتی بالا، امکان ایجاد و مدیریت امورات مربوط به کاربران مانند ثبت نام، دریافت نام کاربری و رمز عبور، تمدید و تثبیت سفارشات، مدیریت پرداخت ها و حساب های مالی سایت و یا فروشگاه اینترنتی، قابلیت تغییر ایمیل های خوش آمد گویی و مدیریت خودکار کاربران سایت از جمله ویژگی های مهم قابل توجه در سیستم مدیریت میزبانی وب به شمار می‌آیند.

اتوماتیک کردن و یا اصطلاحاً اتوماسیون خودکار تمامی مراحل مورد نیاز جهت فروش و تحویل محصول به مشتری و قابلیت سازگاری با انواع مختلف ماژول ها و قالب های اینترنتی از دیگر قابلیت های اساسی موجود در سیستم این نرم افزار به شمار آمده و از این رو مدیریت میزبانی وب، و پرطرفدارترین اتوماسیون های خودکار در مدیریت کاربران سایت محسوب می‌گردد.

whmcs یا مدیریت میزبانی وب چیست و چه کاربردی دارد؟ 

شرکت هاستینگ اینتن کلود

این شرکت معتبر و شناخته شده، زیر مجموعه شرکت اینتن بوده و فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۷ آغاز نموده است. این شرکت با برخورداری از مجموعه افراد مجرب حرفه‌ای و کارآزموده در تخصص های مرتبط با فعالیت شرکت، موفق به گسترش و توسعه کسب و کار و خدمات خود در زمینه های مختلف گردیده و به شکل ۲۴ ساعته قادر به پاسخگویی و پشتیبانی از مشتریان خود در سراسر کشور خواهد بود. سایت مربوط به شرکت اینتن کلود، علاوه بر ارائه خدمات شبکه های اینترنتی، دارای مقالات کاملاً معتبر و به روز رسانی در زمینه آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار های مختلف در خصوص افزایش رونق کسب و کار آنلاین نیز می باشد.

نتیجه گیری

هدف اصلی از طراحی نرم‌افزار مدیریت میزبانی وب و یا اصطلاحاً Whmcs، امکان انجام تمامی عملیات ها و فعالیت های قابل اجرا در شرکت های هاستینگ به شکل اتوماتیک و خودکار بوده و همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، از نرم‌افزارهای مورد نیاز، کمک کننده و پر طرفدار در جمعیت طراحانی است که تعداد بسیار زیادی از کاربران یک سایت را بر عهده دارند.