7 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019

Windows server 2019 چیست؟

تمرکز اصلی ویندوز سرور 2019 اطمینان از عملکرد محیط های ترکیبی ابر و همچنین زیرساخت های دیتاسنتر است. این سیستم عامل (OS) به شما امکان می دهد از مزایای محیط داخلی و Azure Cloud لذت ببرید.در ادامه به 7 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019 نیز می پردازیم:

ویندوز سرور 2019 چه چیزی را ارائه دهد؟

با مجموعه ویژگی های جدید Windows Server 2019 می توانید موارد زیر را انجام دهید:
-با خدمات Microsoft Azure از مزایای ابرهای ترکیبی لذت ببرید.
-میزان انعطاف پذیری دیتاسنتر خود را با چندین لایه امنیتی ساخته شده در سیستم عامل افزایش دهید.
-برنامه های cloud-native ایجاد کرده و برنامه های سنتی را با استفاده از container و micro-services به روز کنید.
-برای دستیابی به عملکرد بهتر ، یک مرکز داده سنتی را به زیرساخت های hyper-converged تبدیل کنید.

کدام ویژگی های Hyper-V به ویندوز سرور 2019 اضافه شده است؟

– با ویندوز سرور 2019 ، ویژگی های جدید Hyper-V معرفی شد:
– two-node clusters
-فضای ذخیره سازی پیشرفت های مستقیم
– ReFS deduplication
-مرکز مدیریت ویندوز
-ماشینهای مجازی Shielded
– Container advancements
-شبکه های رمزگذاری شده

ویژگی های جدید Hyper-V که باید درباره آنها بدانید

ویندوز سرور 2019 مؤثرترین ویژگی های خود را به تصویب رساند و آنها را برای دستیابی به نتایج حتی بهتر بهبود بخشید. ویندوز سرور 2019 همچنین مجموعه ای غنی از ویژگی های Hyper-V را ارائه می دهد که پشتیبانی گسترده ای از hybrid cloud deployments ، زیرساخت های hyper-converged و امنیت شبکه ارائه می دهد.
در پست وبلاگ امروز ، ما می خواهیم به بحث بپردازیم که چگونه ویندوز سرور 2019 عملکرد Hyper-V را تغییر داده است و چه ویژگی های جدید Hyper-V می تواند انجام دهد.

True two-node clusters

پیش از این ، File Share Witness فقط می توانست در سرور فایل فیزیکی یا در Azure Cloud وجود داشته باشد. در ویندوز سرور 2019، می توانید با استفاده از یک درایو فلش USB به عنوان File Share Witness ، two-node clusters از جمله خوشه های Hyper-V ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر شما یک four-node cluster دارید که دو گره در هر سایت وجود دارد و یک نیز بطور تصادفی از کار می افتد ، یک File Share witness می تواند برای دستیابی به یک سهمیه در یک cluster ، رای اضافی ارائه دهد. نکته مهم این است که USB witness می تواند حتی بدون اتصال به اینترنت یا درایوهای اشتراکی کار کند. بنابراین ، فناوری دو گره واقعی می تواند روند تعیین سهم برای یک cluster را بطور قابل توجهی ساده کند.

فضای ذخیره سازی Direct improvements

Windows server 2019 با کمک قابلیت های جدید ، عملکرد ذخیره سازی را تا حد زیادی بهبود بخشیده است ، که شامل پشتیبانی بومی از حافظه پایدار ، تاب آور بودن تو در تو برای زیرساخت های two-node و mirror-accelerated parity از جمله ویژگی ها است.
در ویندوز سرور 2019 ، حداکثر پیکربندی ذخیره سازی نیز بهبود یافته است.
در نتیجه ، حداکثر تنظیمات پیشرفته باعث افزایش ظرفیت ذخیره سازی Hyper-V و دستیابی به عملکرد بهتر I / O می شود.

ReFS deduplication

یکی دیگر از ویژگی های Windows Server 2019 ویژگی deduplication ReFS است که به شما امکان می دهد از مزایای استفاده مجدد داده ها و سیستم فایل ReFS لذت ببرید. با از بین بردن بلوک های داده کپی شده ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فقط داده های منحصر به فرد ذخیره شده و مصرف فضای ذخیره سازی کاهش می یابد.

مرکز مدیریت ویندوز

Windows Admin Center یک راه حل مدیریت سرور است که به شما امکان می دهد سرورهای خود و همچنین زیرساخت های hyper-converged را از یک صفحه شیشه ای به راحتی مدیریت کنید. مدیریت سرورهای محلی و از راه دور به دلیل استفاده از ابزارهای آشنا (PowerShell ، Task Manager ، Remote Desktop و غیره) ساده شده است.

عکس

پیش از این، برخی از ویژگی های Hyper-V فقط می توانند با استفاده از cmdlets PowerShell پیکربندی شوند. با استفاده ازWindows Admin Center می توانید از رابط کاربری گرافیکی ساده و بصری ، به این ویژگی ها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، Windows Admin Center می تواند با خدمات Azure ادغام شود ، بنابراین به شما امکان می دهد از مزایای محیط hybrid cloud لذت ببرید.

Shielded Virtual Machines

دستگاه های مجازی Shielded (VMs) در ویندوز سرور 2016 معرفی شده اند. هدف اصلی از این ویژگی امنیتی، محافظت از Generation 2 Hyper-V VMs در برابر دسترسی غیرمجاز است. در ویندوز سرور 2019 ، این ویژگی Hyper-V می تواند کارهای دیگری نیز انجام دهد.
اول از همه ، ویندوز سرور 2019 می تواند محافظ VM برای لینوکس VM باشد. علاوه بر این ، شما می توانید برای محافظت از اتصال خراب شبکه به VM خود، به عنوان مثال VM های محافظت شده خود را عیب یابی کنید. نکته آخر اینکه می توانید VM های محافظت شده از راه دور را راه اندازی کنید. برای این منظور ، شما باید سرویس نگهبان میزبان (HGS) را فعال کنید و آدرس های اینترنتی را برای پیکربندی تنظیم کنید که در صورت عدم دسترسی به سرور اصلی HGS ، امکان بازگشت مجدد به دیتاسنتر اصلی را فراهم می کند.

Container advancements

ویندوز سرور 2019 از هر دو Container ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند، که می توانند در همان میزبان ظروف اجرا شوند. علاوه بر این، ویندوز سرور 2019 شامل پشتیبانی داخلی Kubernetes است که می تواند شبکه کانتینر را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. پیشرفت های اضافی کانتینر عبارتند از تأیید هویت یکپارچه ویندوز در Container ، سازگاری با کاربرد بهتر و کاهش اندازه تصاویر. این ویژگی های Hyper-V می تواند سرعت گردش کار را افزایش داده ، Container را ایمن تر و مطمئن تر ساخته و از كارآیی شبكه ها اطمینان حاصل كند.

شبکه های رمزگذاری شده

رمزگذاری شبکه مجازی یکی دیگر از ویژگی های Hyper-V موجود در ویندوز سرور 2019 است که رمزگذاری ترافیک شبکه مجازی بین VMs را امکان پذیر می کند. هر بسته ای که یک VM انتخابی را ترک می کند، هنگام حرکت در زیر شبکه های شبکه به طور خودکار رمزگذاری می شود. همراه با امنیت لایه های انتقال اطلاعات Datagram ، شبکه های رمزگذاری شده می توانند به شما در محافظت از زیرساخت های خود در برابر دستکاری داده ها ، استراق سمع شبکه یا سرقت کمک کنند.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.