کاربرد سرور اختصاصی یا (Dedicated Server)

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی تجهیزاتی است که توسط شرکت شما خریداری شده است تا داده ها و برنامه های شما را میزبانی کند. حضور آن به شرکت ها این امکان را می دهد تا امنیت داده های خود را از دست متخصصان فناوری اطلاعات در دیتابیس Cloud گرفته و آن را به صورت داخلی درآورند. سرور اختصاصی در یکی از سایتهای شرکت شما نصب و پایش می شود و به شما امکان می دهد کنترل کامل امنیت داده ها و هرگونه گواهینامه امنیتی خاص شرکت مورد نیاز خود را داشته باشید.
در حالی که این نوع سرور با هزینه بالاتری همراه خواهد بود ، به دلیل شرکتی که برای مدیریت سرور نیاز به استخدام کارکنان IT دارد ، به شما این امکان را می دهد تا با دانش و ایمنی که داده های شما ایمن است کار کند و شرکت شما در حال انجام اقدامات لازم باشد. اقدامات برای امنیت این دسته از اطلاعات شما یکی از اصلی ترین دلایلی است که سرورهای اختصاصی بهترین انتخاب برای برنامه های تجاری شما هستند.

طراحی سایت-کاربرد سرور اختصاصی یا (Dedicated Server)

دلیل استفاده از سرور اختصاصی

سرورهای اختصاصی ساده ترین راه برای ورود سرور به مرکز داده است زیرا هیچ هزینه سرمایه ای (CapEx) وجود ندارد و نیاز به شرکتی است که به دنبال تهیه سرور باشد. حتی در یک سناریو colocation در برخی مقاطع ، شرکت مجبور بود سرور بخرد – با سرورهای اختصاصی ، سخت افزار 100٪ مشکل و مسئولیت شرکت ارائه دهنده سرور اختصاصی است. مشتری یک سرور اختصاصی به سادگی نیاز به مدیریت برنامه های میزبانی شده بر روی دستگاه دارد و آنها 100٪ کنترل آنچه در آن برنامه ها و سرویس ها هستند را دارند.
هنگام اجاره سرور اختصاصی از اینتن کلود، شما یک سرور کاملاً مدیریت شده دریافت می کنید که برای تأمین نیازهای شرکت شما شخصی سازی شده است. فضای ذخیره سازی شما خصوصی و ایمن است که فقط توسط شما و پرسنلی که اجازه می دهید قابل دسترسی است.

کاربرد سرور اختصاصی یا (Dedicated Server)

کاربرد سرورهای اختصاصی

شما مبلغی را سرمایه گذاری کرده اید تا بتوانید میزبان سرور اختصاصی خودتان باشید. شما تخصص لازم را کسب کرده اید ، افراد مناسب را استخدام کرده اید ، زیرساخت های لازم را برای آن به دست آورده اید. ما در اینجا هستیم تا کاربردهای مختلفی را که می توانید از سرورهای اختصاصی خود با تمام توان استفاده کنید ، برای شما تعریف کنیم:

1- وب سرور:

وب سرور در واقع رایج ترین کاربرد سرورهای اختصاصی است. در وب سایت شما میزان ترافیک زیاد است. سرورهای اختصاصی برای میزبانی چنین سایتی مناسب هستند. اگر از سرورهای مشترک خود استفاده نکنید ، میزبانی اختصاصی بهترین گزینه جایگزین برای شما است.

2-سرور پشتیبان:

خرابی فنی ، خطای انسانی یا بلایای طبیعی می تواند تهدیدی برای امنیت داده باشد. از سرورهای اختصاصی خود برای تهیه نسخه پشتیبان از کلیه داده های خود استفاده کنید تا خطر از دست دادن اطلاعات ضروری برای موارد مناسب جلوگیری کنید.

3-بانک اطلاعاتی:

سرور اختصاصی شما می تواند به عنوان یک سیستم ذخیره سازی داده مطمئن و کارآمد برای سایر برنامه ها و وب سایت ها دو برابر شود. علاوه بر این ، سرور اختصاصی می تواند برای تجزیه و تحلیل داده ها و بایگانی سازی استفاده شود.

کاربرد سرور اختصاصی یا (Dedicated Server)

4- application server

در جایی که سرور اختصاصی شما برای یک برنامه خاص و بزرگ استفاده می شود. این برنامه ها عموماً مهم و اساسی برای تجارت هستند از این رو می توانید چندین سرور اختصاصی را تنظیم کنید تا از توزیع بار و تقسیم بار اطمینان حاصل شود.

5-سرورهای پست الکترونیکی:

سرورهای پست الکترونیکی به شما امکان می دهند نامه های الکترونیکی را مدیریت کرده و کنترل کاملی بر دریافت ، توزیع و تحویل داشته باشید. بهتر است نامه الکترونیکی خود را در دامنه خود داشته باشید تا بتوانید محدوده ذخیره و بارگذاری را مدیریت کنید. با استفاده از سرور خود می توانید پرونده های سنگین و بدون درپوش اندازه ارسال کنید.

6-سرورهای اتاق گفتگو:

اتاق چت خود را تنظیم کنید ، که در سرور IRC نیز شناخته می شود. هر اتاق گپ از این سرور استفاده می کند و امکان انتقال فایل، رمزگذاری، پروکسی، ربات های چت و غیره را فراهم می کند.

7-سرورهای VPN:

سرورهای شبکه خصوصی مجازی اتصالات ایمن را از طریق شبکه های عمومی فراهم می کنند و کلیه ترافیک شما را از طریق این اتصالات هدایت می کنند.

8-Nagios Server:

اگر در سرور میزبان شما اشتباه پیش آمد این سرور برای نظارت مفید است و به شما امکان می دهد زمان تقریبی لازم برای رفع آن را بدانید. نظارت بر مسائل شبکه، منابع میزبان و کاوشگرهای شبکه مانند رطوبت و دما.

کاربرد سرور اختصاصی یا (Dedicated Server)

9-پخش ویدیو:

سرورهای اختصاصی شما برای رسیدگی به پرونده های سنگین و ترافیک بزرگ ساخته شده اند و آن را برای پخش فیلم ایده آل می کنند.

10-Music Jukebox:

یک جعبه مبتنی بر وب به شما امکان می دهد فایل های موسیقی خود را از هر دستگاهی که استفاده می کنید پخش و سازماندهی کنید. از آن برای پخش چندرسانه ای با کیفیت بالا و مختلف در پهنای باند استفاده کنید. از هرجایی به کتابخانه موسیقی خود دسترسی پیدا کنید.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.