ویژگی ویندوز سرور و مزایا و معایب آن

ویندوز سرور چیست؟

ویندوز سرور یک سیستم عامل سرور از شرکت Microsoft است. بر خلاف سیستم عامل مبتنی بر UNIX ، ویندوز سرور سهولت مدیریت را از طریق رابط کاربری خود ارائه می دهد. محیط میزبانی وب ویندوز Sever از زبان های مهم برنامه نویسی وب و پایگاه های داده از قبیل .NET Core ، ASP.NET ، PHP ، MySQL و MS SQL پشتیبانی می کند.

ویژگی ویندوز سرور و مزایا و معایب آن

مزایای ویندوز سرور چیست؟

ویندوز سرور توسط مایکروسافت توسعه داده و فروخته می شود. این شرکت بطور مداوم پشتیبانی و به روز رسانی را در اختیار کاربران قرار می هد. کاربرانی که با ویندوز آشنایی دارند و به راحتی windows server خود را پیدا می کنند. بیشتر افراد با استفاده از میزبان ویندوز سرور از ASP.NET ، یک چارچوب وب رایگان برای ساختن وب سایت ها و برنامه های وب با استفاده از HTML ، CSS و JavaScript استفاده می کنند. این دلیل اصلی مراجعه مردم به میزبانی ویندوز سرور است. کاربران می توانند وب سایت را با استفاده از رابط کاربری ابزارهای Microsoft مانند Web Deploy و Visual Studio توسعه دهند. با استفاده از ASP.NET کاربران می توانند با استفاده از پایگاه داده Microsoft SQL ، وب سایت مستقر در پایگاه داده را توسعه دهند. windows server همچنین می تواند PHP و MySQL ، محبوب ترین برنامه نویسی و پایگاه داده را اجرا کند. بنابراین ، ویندوز سرور برای کاربران میزبان وب کاملاً متناسب است.

مضرات ویندوز سرور چیست؟

برخلاف UNIX ، ویندوز سرور به منابع سیستم بیشتری نیاز دارد. برای اجرای windows server به یک دستگاه قدرتمند نیاز دارید. windows server از نظر پایداری سرور از اعتبار خوبی برخوردار نیست. windows server نیاز به راه اندازی مجدد بیشتر از UNIX دارد. اگر از خدمات میزبانی ویندوز سرور استفاده می کنید ، ممکن است خودتان سرمایه های زیادی را در ابزارهای توسعه سرمایه گذاری کنید. بیشتر آنها محصولات مایکروسافت هستند. هزینه برنامه هایی که می توانند در وب سایت شما اجرا شوند ، معمولاً بیشتر از UNIX است. به عنوان مثال ، می توانید اسکریپت های رایگان زیادی برای اجرای صفحه وب ، اتاق چت ، آمار وب ، ایمیل (و موارد دیگر) برای وب سایت مستقر در UNIX خود پیدا کنید ، اما در دنیای windows server برنامه های رایگان زیادی پیدا نخواهید کرد.

ویژگی ویندوز سرور و مزایا و معایب آن

تفاوت بین ویندوز سرور و یونیکس چیست؟

Microsoft Windows Server و UNIX انواع مختلفی دارد از جمله: Linux ، AIX ، Solaris و موارد دیگر) سیستم عامل های رایانه ای هستند. هر دو ویندوز سرور و پیاده سازی های با کیفیت UNIX سرورهای برنامه های سازمانی هستند که می توانند برای اهداف مهم از جمله وب ، ایمیل و میزبانی پایگاه داده از آنها استفاده میشوند. windows server توسط مایکروسافت توسعه داده شده است و از بسیاری جهات بالاترین راه حل های نرم افزاری است.
ریشه های توسعه UNIX حدود سی سال پیش آغاز شده است و به طور مشترک در دانشگاه برکلی و آزمایشگاه های بل و AT&T. UNIX اغلب به عنوان “سیستم باز” شناخته می شود ، به این معنی که کد منبع آن در دسترس عموم است. این هم مزایا و هم مضرات آن را دارد. در حالی که به هزاران نفر از توسعه دهندگان از سراسر جهان اجازه داده است تا برای شرکت های مختلف مشارکت کنند و در توسعه آن سهیم باشند ، اما پیچیده تر و هماهنگ تر نیز هست.

ویژگی ویندوز سرور و مزایا و معایب آن

کنترل پنل محبوب cPanel فقط در UNIX اجرا می شود.و به دلیل قیمت پایین و سهولت استفاده ، این کنترل پنل بسیار پرکاربرد است. شما معمولاً یک بسته میزبانی کم هزینه را در بستر cPanel / Linux پیدا خواهید کرد. کنترل پنل میزبانی وب ابزاری مبتنی بر وب است که به کاربران امکان می دهد دامنه ، حساب میزبانی ، FTP ، ایمیل ، بانک اطلاعاتی و سایر ویژگی ها را مدیریت کنند. انتخاب کنترل پنل برای windows server کاملاً محدود است. Parallels Plesk پرکاربردترین کنترل پنل برای ویندوز سرور است.
هر دو سیستم عامل مناسبی برای میزبانی وب برای کار ایجاد می کنند و عملکرد خوبی دارند. نکته آخر این است که برای بسیاری از وب سایت ها سیستم عامل که در آن سرور وب قرار دارد عمدتاً بی نتیجه است. سوال واقعی این است که “آیا شما از یک وب سایت خاص یا فناوری پایگاه داده استفاده می کنید که به جای UNIX (یا برعکس) در ویندوز سرور مناسب تر میزبانی شود؟” اگر وب سایت شما به ویژگی های خاصی که توسط UNIX یا ویندوز سرور ارائه شده نیاز ندارد ، می توانید Windows Server یا UNIX را برای ارائه به وب سایت خود انتخاب کنید.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.