هاست وردپرس چیست؟

اگر به فکر ایجاد یک وب سایت با استفاده از وردپرس هستید ، احتمالاً نیاز به اطلاعاتی در خصوص هاست میزبان WordPress خواهید داشت.
هاستینگ یکی از مهمترین موارد در ایجاد وب سایت است، اما معمولاً نادیده گرفته شده از اجرای وب سایت شماست. بدون داشتن هاست باکیفیت در پشت سر شما ، سایت شما به آرامی بارگیری می شود ، خرابی بالایی خواهد داشت و حتی از امنیت کمتری برخوردار خواهید بود و یا نسبت به هک شدن مستعد تر هستید.
با انتخاب یک هاست با کیفیت وردپرس می توانید عملکرد سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید و در عین حال یک مزیت اضافی را نیز به خود اختصاص دهید.
در این مطلب به بررسی اشکال مختلف میزبانی وردپرس موجود می پردازیم، چگونه می تواند به سود سایت شما باشد و در آخر اینکه در هاست با کیفیت وردپرس به دنبال چه چیزی باشید.

میزبان هاست وردپرس چیست؟

هاست وردپرس میزبان وب سایت شما است که برای اجرای وردپرس بهینه شده است. ویژگی های اضافی ارائه شده بسته به نوع میزبانی وردپرس با شما متفاوت خواهد بود. اما ، به طور کلی مجهز به ویژگی هایی مانند نصب یک کلیک خواهد بود ، بنابراین می توانید به سرعت وردپرس را در سایت خود یا به روزرسانی های خودکار در هسته وردپرس نصب کنید.
به طور کلی ، هاست وردپرس دارای کارکنان پشتیبانی خواهد بود که از مسائل فنی مرتبط با وردپرس آگاهی بیشتری نسبت به کارمندان میزبان استاندارد شما دارند.

انواع مختلف هاست وردپرس

هر نوع راه حل میزبانی از نظر فنی می تواند میزبان وردپرس باشد. با این حال، میزبانی وب وردپرس واقعی نوع خاصی از محیط میزبانی است که بهینه شده است برای کمک به وردپرس در اجرای بهتر.
در اینجا متداول ترین انواع میزبانی و هاست وردپرس ذکر شده است:

1- هاست مشترک وردپرس

هاست مشترک وردپرس ارزانترین شکل میزبانی وردپرس است که می توانید پیدا کنید. به این فکر کنید که یک قدم از میزبانی مشترک است زیرا به ویژه در وردپرس بهینه شده است.
با این وجود ، با یک راه حل مشترک میزبانی وردپرس ، منابع سرور را با وب سایت های دیگر به اشتراک خواهید گذاشت. این اشتراک وب محیط سرور همان چیزی است که به پایین نگه داشتن هزینه کمک می کند.
سرور وب شما در حال اشتراک گذاری برای وردپرس بهینه شده است ، بنابراین عملکرد بهتر از یک سرور مشترک را خواهید داشت.
ویژگی هایی که ممکن است پیدا کنید شامل به روزرسانی های خودکار در هسته وردپرس به همراه مضامین و افزونه های شما و البته یک تیم پشتیبانی آگاه است.

2- هاست وردپرس مدیریت شده

سایتهای مدیریت شده با وردپرس از بالاترین سطح میزبانی در دسترس برای سایتهای وردپرس برخوردار هستند. میزبانی وب وردپرس مدیریت شده استرس را از میزبانی و مدیریت سایت شما محروم می کند ، زیرا تیمی از کارشناسان وردپرس را در پشت سر خود خواهید داشت.
به طور معمول، میزبانی و هاستینگ وردپرس مدیریت شده از یک سرور اختصاصی استفاده می کند. با این وجود می توان آن را با هاست VPS ، میزبانی ابری یا حتی محیط مشترک سرور پیکربندی کرد. نوع دقیق مشخصات سرور بستگی به ارائه دهنده میزبانی دارد که در آخر انتخاب می کنید. بیشتر اوقات خواهید فهمید که میزبان های مدیریت شده WordPress از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند ، بنابراین کنترل بیشتری بر روی تنظیم سرور و مقیاس پذیری به شما می دهد.

بزرگترین مزایای هاست وردپرس مدیریت شده

1- سرعت فوق العاده ای دارد. اگر یک سایت وردپرس را اداره می کنید ، می توانید با استفاده از یک محیط سرور بهینه شده سرعت بارگیری بسیار سریع بگیرید.
2-سطح بالایی از امنیت. با میزبانی وردپرس یک محیط میزبانی ایمن طراحی شده است که برای محافظت در برابر حملات خاص با وردپرس طراحی شده است.
3-سرور شامل روز با به روز رسانی خودکار می باشد. می توانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما بدون هیچ گونه کار اضافی در انتهای شما سریع و ایمن باقی مانده است.
4-تیم پشتیبانی اختصاصی. میزبانی وردپرس به شما یک کادر پشتیبانی را ارائه می دهد که از WordPress به خوبی برخوردار است و می تواند به شما در رفع سریع هرگونه مشکل میزبانی یا سایت کمک کند.
میزبانی وردپرس مدیریت شده یکی از راه حل های میزبانی سفارشی موجود است. در نتیجه اشکالاتی وجود دارد که ممکن است با اهداف سایت شما مطابقت نداشته باشد.
به عنوان مثال ، محدودیت های افزونه به طور معمول وجود دارد. برخی از افزونه ها می توانند به دلیل رمزگذار بودن، پروتکلهای امنیتی آنها یا دلایل مختلف دیگر ممنوع شوند. بنابراین، اگر از افزونه ای استفاده می کنید که میزبان اجازه نمی دهد، باید یک گزینه جایگزین پیدا کنید یا یک شکل متفاوت از میزبانی را در نظر بگیرید.
همچنین اگر می خواهید هر نوع سایتی فراتر از وردپرس را اجرا کنید ، نمی توانید با میزبانی وردپرس مدیریت شده این کار را انجام دهید. برای اجرای هر نوع سایتی دیگر در محیط سرورهای سفارشی شده به سادگی پشتیبانی نمی شود.
در آخر ، هزینه میزبانی وردپرس مدیریت شده ممکن است برای برخی از دارندگان وب سایت بیشتر باشد. اگر وب سایت شما بسیار سودآور است، پس سرمایه گذاری در میزبانی وردپرس مدیریت شده می تواند به بهبود عملکرد سایت شما کمک کند ، ضمن اینکه وقت خود را برای هرگونه کار میزبانی فنی صرفه جویی می کنید.

3 مزایای ویژه میزبانی وردپرس

مهم نیست که چه نوع میزبانی وردپرس را انتخاب می کنید ، برخی از مزایای باورنکردنی را پیدا خواهید کرد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که مردم میزبان وردپرس را انتخاب می کنند.

1- سرعت بسیار بالا

امروزه داشتن یک وب سایت سریع بارگذاری غیر قابل مذاکره است. اگر وب سایت شما به آرامی بارگیری شود نه تنها تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهید بلکه در موتورهای جستجو نیز رتبه پایین تری خواهید داشت.
میزبانی وردپرس یکی از بهترین راه ها برای سرعت بخشیدن به وب سایت شماست. حتی استفاده از میزبانی مشترک وردپرس باعث بهبود عملکرد سایت شما نسبت به برنامه های میزبانی مشترک می شود. تنها با اجرای وردپرس در سرورهای خاص، می توانید ترفندهایی در بهینه سازی و عملکرد ایجاد کنید.
با این حال ، برای بالاترین سطح عملکرد ، می خواهید میزبانی مدیریت شده با وردپرس را انتخاب کنید. با میزبانی وردپرس مدیریت شده ، شما می توانید یک محیط میزبانی کاملاً بهینه سازی شده در سایت خود داشته باشید. بعلاوه ، یک تیم یا متخصصین وردپرس در پشت سر خود خواهید داشت که برای بهینه‌سازی و ارائه مشاوره برای ارتقاء بیشتر سطح عملکرد تلاش خواهند کرد.

2- سطح بالای امنیت

با داشتن پیشگویی در مورد امنیت وب سایت، ضمن ایمن نگه داشتن تمام بازدیدکنندگان و داده های کاربر، سایت خود را ایمن نگه دارید.
میزبانی وردپرس از این مزیت منحصر به فرد برای محافظت در برابر حملات خاص وردپرس برخوردار است. وقتی از هاست عمومی تر استفاده می کنید، پروتکل های امنیتی موجود فقط در برابر حملات گسترده تری محافظت می کنند.
با این وجود، با میزبانی وردپرس می توانید اقدامات امنیتی را در برابر حملات که به طور خاص وردپرس را هدف قرار داده اند، پیاده سازی کنید. از آنجایی که وردپرس رایج ترین سیستم هک شده CMS است، می خواهید اقدامات بیشتری برای محافظت از سایت خود انجام دهید.
تعداد زیادی از میزبان وردپرس نیز اسکن و نظارت منظم امنیتی را انجام می دهند، بنابراین می توانید مطمئن باشید همیشه سایت شما محافظت می شود.
معمولاً با میزبانی وردپرس مدیریت شده ، یک قدم بیشتر برداشته می شود. اگر سایت شما یک نقض امنیتی را تجربه کرده باشد ، میزبان مدیریت سایت شما به شما کمک می کند تا هرگونه حفره امنیتی را به طور کامل بازیابی و برطرف کنید.

3- نرم افزار به روز

هنگامی که یک سایت وردپرس را اجرا می کنید ، باید به طور مرتب به روزرسانی کنید. این یک کار کوچک است که فقط چند دقیقه طول می کشد. اما، بسیاری از صاحبان سایت معمولاً فراموش می کنند که آیا سایت های خود را بررسی می کنند تا ببینند که آیا به روزرسانی هایی در دسترس هستند یا خیر.
نه تنها به روز نگه داشتن سایت شما راهی برای اطمینان از عملکرد بالا ، بلکه باعث می شود سایت شما ایمن تر شود.
مانند اکثر موارد، به روزرسانی های مربوط به امنیت برای سوراخ های امنیتی کشف شده صادر می شوند. بدون بروزرسانی مضامین و افزونه ها ، سایت خود را برای بهره برداری باز می کنید. بعلاوه ، هنگامی که نسخه های جدید هسته وردپرس پلاگین ها یا مضامین دیگری را منتشر کرده اند ، معمولاً به روزرسانی می شوند و سازگار هستند.
بسته به میزبان وردپرس مورد استفاده شما ، ممکن است بروزرسانی های خودکار جزئی از بسته میزبانی باشد. این تضمین می کند که سایت شما در برابر مشکلات امنیتی شناخته شده قرار دارد و همیشه آخرین نسخه هسته ، افزونه ها و مضامین وردپرس را اجرا می کنید.

هاست وردپرس اشتراکی یا مدیریت شده؟

ممکن است این سوال برای ما به وجود آید که هاست وردپرس اشتراکی بهتر است یا هاست وردپرس مدیریت شده؟در اینجا به پاسخ آن می گردازیم:
قاعده کلی سایتهای وردپرس کوچکتر است که کمتر رفت و آمد دارند باید از هاست مشترک WordPress استفاده کنند ، در حالی که سایتهای وردپرس مستقر شده که دارای سطح بالاتری از ترافیک هستند باید برای میزبانی مدیریت شده WordPress انتخاب کنند.
با این حال ، دو مورد از بزرگترین ملاحظات باید بودجه کلی شما و مدت زمان لازم برای مدیریت سایت شما باشد.
در سراسر صفحه خدمات میزبانی وردپرس به اشتراک گذاشته شده ارزان تر خواهند بود. اگر بودجه کمی برای بودجه ندارید ، احتمالاً می خواهید این سبک میزبانی وردپرس را انتخاب کنید.
میزبانی وردپرس مدیریت شده گزینه ای گران تر خواهد بود، اما شما نیز مجبور خواهید بود زمان کمتری را برای مدیریت سایت خود اختصاص دهید. کلیه کارهای فنی و نگهداری توسط تیمی از کارشناسان وردپرس انجام خواهد شد. این کار باعث می شود تا وقت شما برای مراقبت از کارهای ارزش افزوده بیشتر مرتبط با سایت شما بیشتر شود.
به طور کلی ، هاست وردپرس مدیریت شده بالاترین سطح عملکرد، امنیت و ویژگی های شما را به شما می دهد ، اما اگر بودجه ندارید ، پس با استفاده از میزبانی مشترک وردپرس سایت شما بسیار زیاد خواهد بود.
چه چیزی را در یک هاست با کیفیت WordPress جستجو کنید

سه مورد از معیارهای مهم شامل سرعت، سطح به روز بودن و کیفیت تیم پشتیبانی است:

1-سرعت:

Speed به مدت زمان بارگیری سایت شما، همراه با مدت زمان لازم برای باز کردن تب های جدید و اساساً حرکت در سایت اشاره دارد. اگر سایت شما خیلی آهسته بارگیری می شود ، یک تجربه کاربری ضعیف خواهید داشت که این امر بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر منفی خواهد گذاشت و موفقیت سایت شما را دشوار می کند.

2- Uptime

درصد زمانی است که سایت شما بصورت آنلاین می ماند. اکثر میزبان ها 99٪ به وقت را ارائه می دهند ، بدین معنی که 99٪ از زمان دسترسی سایت شما به اینترنت. داشتن بروزرسانی بالا مخصوصاً برای سایتهایی که در حال پردازش معاملات هستند بسیار مهم است. هنگامی که هر ثانیه وب سایت سودآور دارید سایت شما آفلاین می شود و هزینه شما را به همراه خواهد داشت. برخی از میزبان ها قادر به ارائه 100٪ تضمین شده در زمان هستند. در این سناریو ، هنگامی که به روزرسانی ها یا تعمیر و نگهداری سرور باید انجام شود ، سایت شما به یک سرور کاملاً عملی دیگر منتقل می شود.

3- پشتیبانی

وقتی با یک میزبان وردپرس سر و کار دارید ، می خواهید یک تیم پشتیبانی آگاه پشت سر خود داشته باشید. اگر با سایت یا سرور خود مشکلی ایجاد کردید ، می خواهید به سرعت این مشکلات را برطرف کنید. امیدوارم نیازی نباشد که اغلب به تیم پشتیبانی خود تکیه کنید ، اما در صورت بروز نیاز می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها پشت همه چیزهای مرتبط با WordPress را دارند.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.