نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

با توجه به اینکه بازگردانی بکاپ در سی پنل یک اقدام بسیار مهم است، پس جهت حفظ اطلاعات و نگهداری آن لازم است دقت زیادی شود. حال باید بدانید که جهت این امر شما می ‌توانید آموزش مرحله به مرحله را فرا گرفته و سپس به راحتی بکاپ گیری را انجام دهید.

اهمیت بازگردانی بکاپ در سی پنل

از آنجایی که با استفاده از بکاپ گیری از سایت شما می توانید اطلاعات خود را حفظ و نگهداری کنید، طبیعتا این امر همواره مورد توجه افراد قرار دارد. دقت داشته باشید هنگامی که شما نام دامنه خود را انتخاب می کنید و تصمیم می گیرید که یک هاست مورد نیاز تهیه کنید باید در شرکت ارائه دهنده خدمات بکاپ گیری منظم و حداقل هفتگی فایل را نیز دریافت کنید که در اینجا اگر شما از سایت اینتن کلود این دامنه را بگیرید مطمئن باشید که خدمات هاستینگ بکاپ گیری به صورت منظم برای شما ارائه خواهد شد. اما در اینجا باید بدانید که شما در کنار این کار می توانید خودتان نیز در بازه های زمانی کوتاه از هاست بکاپ انجام دهید تا خیالتان از بابت حفظ اطلاعات راحت شود. دقت داشته باشید با مطالعه ادامه این مقاله شما خواهید توانست به صورت روزانه با چند عمل ساده اقدام به بکاپ گرفتن از سایت کنید.

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل 

آشنایی با ریستور کردن بکاپ در سی پنل

از آنجایی که پنل های مدیریتی در حالت های مختلف قابلیت هایی را ارائه کرده اند تا کاربران بتوانند به صورت منظم و در هر زمانی که تمایل دارند اطلاعات سایت را بکاپ گیری کنند، طبیعتا در بازگردانی بکاپ در سی پنل برای افراد هیچ گونه مشکلی پیش نمی آید. توجه داشته باشید حال در اینجا لازم است بدانید پنل مدیریتی سی پنل نیز این امکان را برای کاربران به وجود آورده تا اطلاعات اصلی سایت خود را بازگردانی کنند که این اطلاعات می تواند به روش های مختلفی بکاپ گیری شود. لازم است بدانید بازگردانی بکاپ در سی پنل به چهار حالت انجام می گیرد؛ در حالت اول شما می توانید اقدام به بازگردانی اطلاعات اصلی سایت در سی پنل کنید. همچنین بازگرداندن پیکربندی فیلترهای ایمیل، بازگردانی پیکربندی ایمیل فوروارد و بازگردانی دیتابیس سی پنل از دیگر انواع این حالت ها می باشد.

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل 

آموزش مرحله ای بازگردان بکاپ در هاست سی پنل

هنگامی که شما هم قصد بازگردانی بکاپ در سی پنل را داشته باشید به راحتی می تواند اقدام کنید برای این امر در اولین مرحله با وارد کردن رمز عبور و رمز کاربری باید وارد پنل مدیریتی خود شوید. در قدم دوم لازم است که در صفحه اصلی سی پنل از بخش files زیر منو Backup Wizard را انتخاب کنید. حال باید در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود روی دکمه ریستور کلیک کنید تا امکان بکاپ گیری برای شما فراهم گردد. در مرحله چهارم باید تصمیم بگیرید که قصد دارید اطلاعات مربوط موجود در کدام بخش را ریستوری کنید.

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل 

گزینه های مشابه به بکاپ

توجه داشته باشید هنگامی که شما اقدام به تهیه بکاپ می کنید گزینه های مشابه برای تان وجود داشته که می توانید بکاپ بخش مورد نظر را تعیین نموده و سپس بخش مورد نظر را آپلود کنید. یکی از این بخش ها، Home directory است که در این بخش شما می توانید بکاپ گرفته شده از فایل های دایرکتوری هوم را باز گردانید این نوع بکاپ تنها مربوط به بخش خاص شده و با بازگرداندن آن نوشته و تنظیمات بخش های دیگر وبسایت شما ریستور نخواهد شد. بخش دیگر MysQL®databases است که شما میتوانید با استفاده از این بخش تمامی اطلاعات بکاپ گرفته شده از یک دیتابیس را ریستوری کنید. با این حال می توان گفت این نوع بکاپ جهت ذخیره کردن اطلاعات پایگاه داده ارزش زیادی دارد. بخش Email frowarder configurations دیگر بخش برای بازگردانی بکاپ در سی پنل می باشد. هنگامی که شما این بخش را انتخاب می کنید می توانید تمامی اطلاعات و پیکربندی از یک آدرس ایمیل به آدرس ایمیل دیگر به راحتی ریستوری کنید و طبیعتا با وجود این امر به هیچ عنوان اطلاعات مربوط به بخش ایمیل وب سایت شما از دست نمی رود.

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل 

نکته مهم در بازگردانی بکاپ در سی پنل

حال با وجود آن چه بیان شد نکته بسیار مهمی که در بازگردانی بکاپ در هاست سی پنل وجود دارد این است که در حال حاضر سی پنل امکان تهیه نسخه فول بکاپ را در اختیار کاربران خود قرار داده و شما می توانید با توجه به بخش هایی که ذکر شد به صورت جداگانه برای بازگردانی بکاپ در سی پنل اقدام کنید.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.