خطای 403 Forbidden چیست؟

خطای 403Forbidden وقتی اتفاق می افتد که صفحه وب سایتی که می خواهید در مرورگر وب خود باز کنید منبعی است که شما اجازه دسترسی ندارید. این خطای 403 نامیده می شود زیرا این کد وضعیت HTTP است که سرور وب برای توصیف آن نوع خطا استفاده می کند. معمولاً به یکی از دو دلیل این خطا را دریافت می کنید.
اولین مورد این است که صاحبان وب سرور مجوزهای دسترسی را به درستی تنظیم کرده اند و شما واقعاً اجازه دسترسی به این منبع را ندارید.
دلیل دوم این است که دارندگان وب سرور به طور ناصحیح مجوزهایی تنظیم کرده اند و شما وقتی واقعاً اینطور نیستید از دسترسی به آنها محروم می شوید.

فروش هاست-خطای 403 Forbidden چیست؟

راه های آسان برای رفع پیام خطای 403 Forbidden

اگرچه ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، پیام خطای 403 Forbidden آسانتر از آنچه فکر می کنید حل شود.
این بدان معناست که به دلایلی از پیش تعیین شده، محتوای وب سایتی که شما سعی در دسترسی دارید مسدود شده است.
دلیل ممکن است از سمت شما باشد؛ اما احتمالاً ناشی از چیزی در سمت مالک یا محتوا است.
خبر خوب این است که چند روش سریع و آسان برای حل مسئله وجود دارد.

به هر حال خطای 403 Forbidden چیست؟

از نظر فنی ، این یک کد وضعیت HTTP است که به معنای “دسترسی ممنوع است” است. شما همچنین می توانید آن را به صورت زیر مشاهده کنید:
-403 forbidden
-403 error
-403 forbidden access
-HTTP Error 403 – Forbidden
-Error 403 – Forbidden
-…
قبل از اینکه به چگونگی حل مسئله بپردازیم ، بیایید بررسی کنیم که چرا شما در وهله اول پیام را دریافت می کنید.

فروش هاست-خطای 403 Forbidden چیست؟

چه عواملی باعث ایجاد خطای 403 می شود؟

چندین دلیل وجود دارد که چرا 403 را می بینید.

1- محتوا خصوصی است

صاحب محتوا آن را خصوصی اعلام کرده است. دلیل چیست؟ این می تواند چیزی باشد از بروزرسانی های موقت و پشت صحنه وب سایت که فقط برای مشترک نشان داده می شود.

2- محتوا محدود به کاربر است

فقط کاربران معتبر می توانند به محتوا دسترسی پیدا کنند. این امر با سازمانهایی مانند کتابخانه ها و مدارس اجرا می شود، که هر ممکن است تعداد محدودی از کاربران را داشته باشند.

3-محتوا از نظر جغرافیایی محدود است

برخی از سایتها فقط در صورت سکونت در یک موقعیت جغرافیایی خاص به شما امکان دسترسی می دهند. نمونه هایی از این موارد نتفلیکس و هولو است. چگونه وب سایت می داند شما در کجا قرار دارید؟ آدرس IP شما، که منحصر به فرد برای رایانه شما است و مانند یک آدرس خیابان عمل می کند.

4- آدرس IP ممنوع یا مسدود شده است

دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، اما گاهی اوقات به دلیل ارسال نامه های ناخواسته ناشی از یک آدرس IP خاص، کم می شود. همچنین می تواند به سادگی بسیاری از تلاشهای ورود به سیستم ناموفق باشد.

نحوه رفع خطای 403

برای رفع خطای 403 چند دقیقه وقت بگذارید. این تکنیک های پیشنهادی پیچیده یا بیش از حد فنی نیستند و ارزش وقت زیادی را دارند. ما پیشنهاد می کنیم که آنها را به ترتیب ارائه شده امتحان کنید زیرا ممکن است در اولین تلاش مشکل را برطرف کنید.

فروش هاست-خطای 403 Forbidden چیست؟

1- URL را دوبار بررسی کنید

نادرست وارد کردن یک URL به راحتی اتفاق میفتد. ادرس سایت مورد نظر خود را مجددا بررسی کنید.

2- حافظه cache و کوکی های خود را پاک کنید

شما احتمالاً عبارات حافظه کش و کوکی را شنیده اید اما باید بدانید که آنها نقش های خاص و متفاوتی را بازی می کنند. حافظه cache حافظه نهان است زیرا هدفش این است که سریعتر بارگذاری کنید. یک مزیت اضافی برای پاک کردن حافظه نهان این است که ممکن است سرعت کلی اینترنت شما را نیز بهبود بخشد.
به خاطر داشته باشید که پاک کردن حافظه نهان و یا کوکی های شما ممکن است کلمات عبور ذخیره شده شما را پاک کند. تنظیمات مرورگر خود را چک کنید تا مطمئن شوید رمزهای عبور شما نیز پاک نمی شوند.

3- مدتی صبر کنید

با گذشت زمان ممکن است فاش شود که خطای 403 چیزی بیشتر از به روزرسانی وب سایت در حال انجام نیست. این به روز رسانی ها به طور کلی در اسرع وقت ساخته می شوند تا اختلال را به حداقل برسانند.

4- با شرکت یا سازمان مستقیماً تماس بگیرید

ممکن است خطای 403 ادامه داشته باشد و افراد زیادی آن را تجربه کنند. ممکن است شما نیاز به دسترسی داشته باشید و به کسی اجازه دهید تا در مورد این مسئله آگاهی داشته باشد.

5- با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید

آدرس IP شما به دلایلی ممکن است مسدود شده باشد. با این حال، این سناریو آخر در لیست ما است زیرا اغلب اتفاق نمی افتد. اگر همه پیشنهادات بالا را امتحان کردید، با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید تا در مورد مسدود بودن سایت یا در مورد این موضوع اطلاعاتی کسب کنید.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.