خطای سرور و محدودیت منابع 508 (508 Resource Limits Reached)

خطای سرور 508 محدودیت منبع در دسترس ممکن است به دلایل مختلف برای مشتریان هاست مشترک به وجود می آید. به طور کلی این خطا به معنای آن است که ممکن است زمان ادامه وب سایت شما و ارتقاء به برنامه میزبانی وب کسب و کار باشد تا بازدید کنندگان وب سایت شما با این نوع خطا استقبال نشوند. بیشتر اوقات ، این به دلیل محدودیت در استفاده از حافظه و مراحل ورود به حساب شما است.در ادمه به خطای سرور 508 می پردازیم:

خطای سرور و محدودیت منابع 508 (508 Resource Limits Reached)

رفع ارور محدودیت منابع 508

مرحله اول:

به حساب cPanel خود وارد شوید و CPU و ناحیه استفاده همزمان اتصال از حساب cPanel خود را مشاهده کنید.

مرحله دوم:

این مورد در بخش Metrics یافت می شود و برای تأیید اینکه سایت شما در 24 ساعت گذشته محدود بوده است یا خیر ، استفاده می شود

مرحله سوم:

پس از باز شدن این صفحه ، می توانید جزئیات را مشاهده کنید

مرحله چهارم:

این صفحه بر اساس چهارچوب زمانی که از کادر کشویی انتخاب شده است ، استفاده فعلی را به شما نشان می دهد. این به صورت پیش فرض به عنوان 24 ساعت گذشته ذکر شده است و می تواند به یک بازه دیگر تغییر یابد. صفحه جزئیات شامل موارد زیر است:

خطای سرور و محدودیت منابع 508 (508 Resource Limits Reached)

usage CPU :

این نشان می دهد که چه میزان از CPU را که حساب شما در حال حاضر استفاده هستید مصرف شده است. هنگامی که این به 100٪ برسد ، حساب شما از تمام پردازنده های موجود استفاده می کند و هر روند کند قابل توجهی را تجربه خواهید کرد زیرا هر فرآیند جدید برای کاهش این درصد تا زمان خروج و تکمیل مراحل شما در صف قرار می گیرد. رسیدن به 100٪ CPU باعث می شود زمان دریافت یک درخواست جدید باعث اتلاف وقت شوید و ممکن است باعث کندی بیش از حد شود.

usage inodes :

مقدار پرونده ها و پوشه هایی را که در حساب خود دارید نشان می دهد. اگر تعداد زیادی از اینودها را دارید ، این ممکن است نشانگر این باشد که شما پرونده های زیادی دارید که می تواند منجر به استفاده بیشتر منابع شود. شما می خواهید تعیین کنید که کدام پوشه بیشترین تعداد فایل را شامل می شود و مطمئن شوید که این موارد برای پایین آوردن مقدار ورودی های مورد استفاده در حساب کاربری خود لازم است. همیشه قبل از حذف هر پرونده ، از نسخه پشتیبان بصورت محلی تهیه کنید.

I/O Usage :

ورودی/خروجی فعالیت دیسک موجود در حساب شما را نشان می دهد. بسته به نوع سایت شما و نحوه درخواست پرونده های شما ، هر بار که از سرور استفاده می کنید ، سرعت درخواست در حالی که داده ها به RAM منتقل می شوند ، در I/O Usage قرار می گیرند.

IOPS :

عملیات ورودی/خروجی در هر ثانیه، میزان عملگرهایی است که شما قادر به خواندن و نوشتن در هر ثانیه هستید تا اینکه فرآیندها متوقف شوند و منتظر ثانیه بعدی خواهید بود.

Entry Processes یا فرآیندهای ورود :

تعداد فرایندهای مربوط به PHP و اسکریپت های دیگر که می توانند همزمان اجرا شوند. پس از اتمام مراحل از درخواست بازدید کننده وب سایت ، این روند پایان می یابد. اگر این تعداد زیاد باشد، بازدید کنندگان وب سایت شما در حال مرور وب سایت شما هستند ، بازدید از وب سایت شما یا مراجعه به وب سایت شما رو به افزایش است. اگر این تعداد کم است و به محدودیت های منبع خود ضربه می زنید ، می خواهید مطمئن شوید که تمام برنامه ها، افزونه ها، مضامین و غیره به روز هستند و اسکریپت های شما بهینه شده اند تا بتوانید درخواست های صفحه بیشتری را انجام دهید. باز هم، قبل از انجام هرگونه تعمیر و نگهداری یا به روزرسانی، تهیه نسخه پشتیبان از پرونده ها و پایگاه داده های وب سایت خود مهم است.

Number of Processes یا تعداد فرآیندها :

این تعداد فرآیندی است که می تواند همزمان قبل از صف کشیدن اجرا شود.
Physical Memory Usage یا استفاده از حافظه فیزیکی- این میزان رم را که می توانید از روی حساب کاربری خود استفاده کنید ، نشان می دهد.

مرحله پنجم:

در صفحه CPU و Concurent Usage ، لینک Snapshot را نیز مشاهده خواهید کرد. این می تواند مفید باشد اگر می دانید چه زمانی منابع وب سایت شما محدود بوده است و می خواهید ببینید آیا اطلاعات بیشتری درباره آنچه در این مدت اتفاق افتاده است وجود دارد یا خیر.

خطای سرور و محدودیت منابع 508 (508 Resource Limits Reached)

نمای کلی استفاده از منابع

مرحله اول:

سایت شما در 24 ساعت گذشته مشکلی نداشته است – این نشان می دهد که شما در 24 ساعت گذشته مشکلی با حساب خود نداشته اید

مرحله دوم:

سایت شما در 24 ساعت گذشته محدود شده است – اگر هنگام بازدید از سایت خود گزارشی از پیام خطا یا زمان اتمام دریافت می کنید ، حداقل در یک 24 ساعت گذشته به یک محدودیت منابع رسیده اید. درک اینکه چرا این اتفاق افتاده است مهم است و ممکن است بخواهید پیشرفت را به یک حساب میزبانی کسب و کار در نظر بگیرید که به جلو بروید تا منابع بیشتری برای استفاده داشته باشید و در دسترس باشید. داشتن یک وب سایت در حال رشد فوق العاده است و اینتن کلود در اینجا برای کمک به شما در رشد و موفقیت قرار دارد.

مرحله سوم:

ممکن است سایت شما به زودی به محدودیت منابع برسد – اگر به هر یک از محدودیت های حساب خود نزدیک می شوید ، فعال بودن و مشخص کردن محدودیت منبع در معرض خطر ، به شما اجازه می دهد تا از کندی سایت ، زمان اتمام یا پیام خطا در پیش بگیرید. .

هاستینگ اینتن کلود، ما کاملاً به موفقیت شما متعهد هستیم و می خواهیم به شما در رشد وب سایت خود کمک کنیم. میزبانی سرور برای مشتریانی که به دنبال ادامه رشد با هاست هستند بسیار عالی است.