خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

حتما شما نیز در مورد مجازی سازی و مزایای آن مطالبی شنیده اید. بنابراین نام vps یا همان سرور مجازی اختصاصی، قطعا برای شما آشنا است. سرورهای مجازی برای انواع سیستم عامل ها همچون لینوکس و ویندوز، قابل استفاده است و به همین دلیل بسیاری از افراد از اقصی نقاط دنیا از این سرورها استفاده می کنند. بنابراین بهتر است پیش از خرید vps، اطلاعاتی در مورد این سرورها و نحوه خریداری آن ها داشته باشید.

vps چیست؟

سرور vps که به معنی سرور مجازی اختصاصی است. این سرور بخشی از سرور اختصاصی کامل است و مجازی سازها آن را به وجود می آورند. با استفاده از سرور مجازی اختصاصی، کاربر می توان بر روی هاستینگ و منابع خود، مدیریت بهتری داشته باشد. این نوع سرور، امکانات و قابلیت های خیلی بیشتری را نسبت به هاست اشتراکی در اختیار کاربر قرار می دهد. در واقع، سرور اختصاصی کامل به چندین بخش تقسیم می شود و هر یک از این سرورهای مجازی اختصاصی، به کاربری تخصیص داده می شوند. نکته ای که در مورد سرورهای مجازی اختصاصی وجود دارد این است که به دلیل اینکه منابع سرورهای مجازی کامل بین این سرورهای اختصاصی، تقسیم می شوند، بنابراین هزینه خرید سرور مجازی اختصاصی نسبت به سرورهای کامل ارزان تر است.

خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

انواع vps

سرور مجازی اختصاصی دارای انواع مختلفی هستند که می تواند بنا بر نوع مجازی سازی، منابع مختلفی را در اختیار کاربران قرار دهد و به همین دلیل هزینه خرید سرور مجازی اختصاصی، در هر نوعی کاملا متفاوت می باشد.
سرورهای لینوکس
سرورهای ویندوز
سرورهای مجازی اختصاصی
سرورهای مجازی اشتراکی
سرورهای مجازی ابری
مثلا به طور مثال، هزینه خرید سرورهای مجازی اشتراکی از خرید سرورهای مجازی اختصاصی، ارزانتر است و کاربر می تواند با توجه به نیازش، بهترین نوع سرور را خریداری نماید.

خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

مزایای استفاده از سرورهای سرور مجازی اختصاصی

هزینه خرید سرورهای مجازی اختصاصی نسبت به خرید سرورهای مجازی کامل، خیلی مناسب تر است.
امنیت داده ها به صورت لحظه ای توسط سرور مجازی اختصاصی تضمین می شود.
ابزارهای موجود در سرورهای مجازی اختصاصی به گونه ای هستند که امکان مدیریت، نصب و تغییر برنامه ها به سادگی امکان پذیر است.
هر سرور مجازی می تواند در صورت عدم استفاده سایر سرورهای دیگر از سیستم، از ظرفیت های خالی استفاده نماید.
به راحتی می توان منابع هر سرور اختصاصی را بدون نیاز به جابجایی اطلاعات، ارتقاء داد.
با خرید یک سرور اختصاصی مجازی، می توان یک ایمیل مخصوص به خود داشت و ایمیل های اختصاصی خود را مدیریت نمود.
سرورهای مجازی اختصاصی، پهنای باند بیشتری را برای شما فراهم می آورند.

خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

دقت به نوع مجازی سازی در خرید سرور مجازی اختصاصی

اولین نکته ای که در خرید یک سرور vps باید به آن دقت نمایید، توجه به نوع مجازی سازی است. دو نوع مجازی سازی وجود دارد:

مجازی سازی کامل VMvare و xen

مجازی سازی سیستم عامل Virtuozzo، Chroo،Free vpns

در نوع مجازی سازی کامل، سیستم شما مانند یک سرور میزبان نزدیک عمل می کند. اما مجازی سازی سیستم عامل به دلیل عدم استفاده از انواع ملزومات سخت افزاری، قیمت خیلی کمتری دارد اما کارایی آن از مجازی سازی کامل خیلی کمتر است.

خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

دیگر نکاتی که در خرید سرور مجازی اختصاصی باید به آن دقت کنید

خرید vps، از آن دست مسائلی است که باید به آن خیلی دقت نمایید زیرا کاری تخصصی است و می تواند کارایی سیستم شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بهتر است پیش از خرید vps، به نکات ذیل توجه نمایید.
به هنگام خرید vps، باید نوع منابع که اشتراکی یا اختصاصی است را باید شخص کنید. زمانی که شما یک سرور مجازی اختصاصی اشتراکی را خریداری می کنید، باید بدانید که شما هیچ گونه دیدی نسبت به عملکرد و رقابت و … منابع اشتراکی ندارید و این در حالی است که با خرید یک سرور مجازی اختصاصی، شما بر روی منابعی همچون حافظه،cpu و هارد دیسک ، کاملا مدیریت خواهید داشت و می توانید از صد در صد این منابع استفاده نمایید.
نکته ای دیگر که در خرید سرورهای vps باید به آن دقت کنید، کیفیت سخت افزار میزبانی است. هر چه کیفیت این سخت افزارها بیشتر باشد، آن سخت افزار قابل اعتماد تر و کارآمدتر می باشد اما اگر سخت افزار به طور کامل به شما اختصاص نیافته باشد، شما وابسته به عملکرد سخت افزار میزبان خواهید بود. بنابراین به هنگام خرید سرورهای مجازی اختصاصی، حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که از فروشنده نوع پیکربندی سخت افزاری را سوال کنید.

خرید vps یا سرور مجازی اختصاصی

سرورهای مجازی اختصاصی برای چه کسانی مفید است؟

حال که با سرورهای مجازی اختصاصی به طور کامل آشنا شدید، ممکن است این سوال در ذهنتان خطور کند که این سرورها برای چه کسانی مناسب هستند و اصولا چه افرادی باید این سرورها را خریداری کنند. مدیران وب سایت هایی که به منابع بیشتر و قابل اطمینان نیاز دارند، بهترین گزینه ها برای خریداری و استفاده از این سرورها هستند. همچنین افرادی که قصد گسترش کسب و کار خود را دارند و به ترافیک بیشتری نیاز دارند، می توانند از این سرورها استفاده کنند. سرورهای مجازی با در اختیار گذاشتن سیستم عامل هایی کاملا اختصاصی و شخصی سازی، می تواند امنیت بالایی را برای صاحبان این سیستم ها فراهم آورند.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، ثبت دامنه ارزان در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.