ثبت دامنه .IR دات آی آر ارزان در اینتن کلود

اینتن کلود مفتخر است که ثبت نام دامنه ir را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. تمامی دامنه های مربوط به دامنه ملی در اینتن کلود قبال ثبت است . اینتن کلود به منظور راحتی کاربرانش بهترین قیمت ار در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

ثبت دامنه ir.

دامنه ir. یک دامنه ملی بوده که در ایرنیک (مرکز تحقیقات نظری) ثبت می شود. برای ثبت دامنه دات آی آر ارزان حتما قوانین و مقررات آن را مطالعه کنید. چرای که ایرنیک تک تک درخواست ها را برای ثبت این دامنه بررسی کرده و اگر مورد تایید بودند، از آن ها برای ارسال برخی مدارک درخواست می کنند. شما میتوانید برای ثبت دامنه ir. و همینطور دیگر دامنه ها، در سایت ایرنیک با ایجاد یک شناسه کاربری، دامنه دات آی آر ارزان ثبت کنید.

برای خرید دامنه دات ای آر ارزان اینتن کلود کلیک کنید.

نحوه ثبت دامنه دات آی آر ارزان

برای ثبت کردن این دامنه ملی کشورمان همانطور که گفته شد باید شناسه کاربری ایرنیک داشته باشید. بعد از اینکار اولین قدم برای ثبت دامنه، بررسی کردن دامنه مورد نظر است. چرا که دامنه های خوب و مناسب همیشه از قبل ثبت شده اند و پیدا کردن یک دامنه مشابه به آن ها زمان برده و تقریبا میتوان گفت غیر ممکن است. بنابراین پیشنهاد می شود دامنه ها را در وب سایت Whois جستجو کرده تا مطمئن شوید توسط کسی خریداری نشده باشد.

ثبت دامنه .ir ارزان
پیشنهاد ما به شما در ثبت دامنه دات آی ارزان این است که نام دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید. اینکار باعث می شود که نام دامنه تان راحت تر به خاطر سپرده شده و همینطور از لحاظ موتورهای جستجو بیشتر مورد اهمیت قرار گرفته و ارزش بیشتری خواهد داشت. اگر نام شرکت و یا سازمان شما طولانی است، میتوانید نام شرکت را مخفف کرده و مخفف آن را به عنوان ثبت کنید.

مزایای ثبت دامنه ir.

ثبت دامنه دات آی آر ارزان است. نسبت به پسوندهای دیگر برای دامنه ها مثل .com، .info، .it و … پسوند دامنه .ir بسیار ارزان تر است.
دامنه دات آی آر قابل اعتمادتر است. این دامنه به خاطر اینکه بوسیله مرکز ثبت دامنه واقع در تهران ثبت می شود، واضح است که نسبت که به دیگر دامنه هایی که توسط شرکت های بین المللی در خارج از کشور به ثبت میرسند، امنیت بهتری داشته و قابل اعتمادتر خواهد بود. تنها دلیل آن هم این است که ثبت دامنه دات آی آر ارزان تنها با داشتن اطلاعات دقیق فرد، اطلاعات شرکت، سازمان و یا موسسه و بعد از بررسی های دقیق امکان پذیر خواهد بود.
انتخاب راحت دامنه با پسوند دات آی آر. شما خیلی راحت میتوانید دامنه هایی که با پسوندهای محبوب بین المللی مثل .com، .net و .org ثبت شده اند را با پسوند دات آی آر ثبت کنید.

معایب ثبت دامنه ir.

به خاطر اینکه کشورمان ایران جزو کشورهای مورد تحریم می باشد، ممکن است قرارگیری تبلیغات وب سایت هایی با پسوند دات آی آر با محدودیت هایی روبرو شوند.
تاخیر در ثبت دامنه دات آی آر ارزان در ایرنیک به مدت 24 ساعت کاری. این 24 ساعت به خاطر دریافت و بررسی اطلاعات کامل مالک دامنه که شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، آدرس و شماره تلفن و کد پستی، اسم شکرت و یا موسسه دولتی یا غیر دولتی، یک آدرس ایمیل، شماره ثبت شرکت و … می باشد. همینطور اسم انتخابی برای دامنه نیز باید بررسی شود تا مطمئن شد که شامل تمام شرایط و ضوابط است.
تغییر مالکیت و انتقال دامنه شامل هزینه خواهد بود. برای تغییر دادن مالکیت دامنه مورد نظر از طرف دامنه های دات آی آر که از سمت ایرنیک به ثبت رسیده اند، باید هزینه ای برای انتقال دامنه پرداخت کرد.

انواع پسوندهای دامنه ir.

.ir

این پسوند میتواند برای همه شرکت ها، مراکز آموزشی، اشخاص، سازمان ها و وزارتخانه ها مورد استفاده قرار گیرد. برای ثبت این پسوند نیاز به هیچ مدرک شناسایی خاصی نیست.

co.ir

پسوند co.ir بیشتر مورد استفاده وزارتخانه ها، شرکت ها، موسسه ها و یا نهادهای غیر دولتی، سازمان ها و یا شرکت ها دولتی است. برای ثبت کردن پسوند دامنه co.ir باید بعد از ایجاد شناسه کاربری، از روزنامه و یا آگهی رسمی شرکت خود یک برگه کپی به سایت ایرنیک و به آدرس info@nic.ir بفرستید.

ac.ir

پسوند ac.ir میتواند برای مراکزی مثل آموزشگاه ها، دانشگاهی، مدارس، تحقیقاتی، سازمانی و همینطور تمام افراد حقوقی که دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت علوم، تحقیقات فناوری، آموزش پزشکی و … می باشند، مورد استفاده قرار گیرند. این افراد و مراکز نیز باید بعد از ایجاد شناسه کاربری از برگه مجوز خود یک اسکن به همان آدرس ذکر شده بالا ارسال کنند.

org.ir

org.ir پسوندی است که برای سازمان های بین المللی، انجمن های غیر انتفاعی و شرکت ها استفاده می شود. کسانی که پسوند org.ir را برای دامنه خود میخواهند باید یک کپی از مدارک خود برای اثبات نوع فعالیت خود و یا اساسنامه را بوسیله ایمیل، فکس و یا ضمیمه ایمیل در زمان ارائه دادن فرم درخواست به ایرنیک ارسال کنند.

gov.ir

موسساتی که وابسته به قوه مجریه، مقننه و قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران هستند و همینطور سازمان ها و وزارتخانه ها میتوانند پسوند gov.ir را برای خود داشته باشند. برای داشتن این پسوند باید یک نامه از مقام مسئول سازمان در یک سربرگ رسمی با فکس، ایمیل و یا ضمیمه ایمیل در هنگام ارائه فرم درخواست دامنه، ارسال کرد.

sch.ir

sch.ir نیز برای تمام سازمان ها، مراکز تحقیقاتی، آموزشی، دانشگاها، مدارس و تمام اشخاص حقوقی که مجوز از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشند، داده می شود. برای ثبت دامنه دات آی آر ارزان با این پسوند باید مجوز را اسکن کرده و به آدرس مذکور ارسال کرد.

net.ir

بسیاری از شرکت ها، موسسه ها، انجمن ها، نشریات و روزنانه و افراد حقوقی که دارای شماره ثبتی به ثبت رسیده در اداره ثبت شرکت ها، موسسه های غیر تجاری، اتحادیه صنفی یا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند میتوانند اقدام به دریافت این پسوند دامنه دات آی آر کنند.

.ایران

تمام اشخاص حقیقی، وزارتخانه ها، شرکت ها، موسسه های غیر دولتی، سازمان یا شرکت های دولتی، مراکز آموزشی و پژوهشی میتوانند پسوند .ایران را داشته باشند.

id.ir

همه اشخاص حقیقی که دارای کارت ملی ایرانی هستند، میتوانند این پسوند دامنه ملی را داشته باشند.