ثبت دامنه دات کام ارزان | قیمت دامین com

یکی از معروف ترین، بهترین و معتبرترین پسوندهای دامنه در دنیا که برای وب سایت کسب و کارهای آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد، دامنه دات کام (.com) است. پسوند دامنه دات کام از جمله پسوندهایی بوده که تقریبا تمام وبمسترها آن را انتخاب می کنند. ثبت دامنه دات کام ارزان میتواند به کسب و کار شما رسمیت بیشتر داده و همینطور باعث شود که مشتریان و شرکای قبلی و جدیدتان برای ارتباط برقرار کردن و همکاری با شما اطمینان داشته باشند یا به عبارت دیگر این پسوند دامنه، یک پسوند استاندارد برای راه اندازی کسب و کار آنلاین می باشد. لازم است بدانید که دامنه دات کام در سیستم اینترنت یک دامنه سطح بالا بوده و نام کامل تجاری آن “commerce” می باشد که به صورت مخفف شده آن را به اسم دات کام “.com” می شناسند.

تاریخچه دامنه دات کام

همانطور که از نام این پسوند دامنه مشخص است، هدف از ایجاد آن برای تجارت بوده است. این دامنه زمانی بوسیله وزارت دفاع ایالت متحده آمریکا مدیریت می شد اما مسئولیت نگهداری این دامنه در تاریخ یک ژانویه سال 1993 به دست بنیاد ملی علوم افتاد و سرانجام دامنه به عنوان درجه برای منافع غیر دفاع استفاده شد. سال 1995 بود که این دامنه شناخته شده و محبوب اولی بار با پنجاه دلار در سال ثبت شد که 35 دلار از آن برای NSI و پانزده دلار آن به صندوق دولت کشور آمریکا ریخته شد. امروزه مدیریت آن به دست Verisign بوده و در آخر تحت صلاحیت نهایی قانون ایالت متحده می باشد.

 

مزایای ثبت دامنه دات کام ارزان :

دارای بیشترین تعداد ثبت شده در جهان

شناخته شده برای 90% از مردم جهان

قابل استفاده برای تبلیغات گوگل

هزینه ارزان برای کسب گواهی SSL

 

معایب ثبت دامنه دات کام ارزان

سئوی سختی دارد

قیمت آن نسبت به دیگر پسوندها بالاتر است

امنیت کمتری دارد

محدود بودن انتخاب دامنه با دات کام

برای ثبت دامنه دات کام کلیک کنید

هزینه ثبت دامنه دات کام ارزان

اگر به طور کلی بخواهیم هزینه ثبت دامنه دات کام را برای شما بگوییم، باید گفت که هزینه ثبت این دامنه در سال چیزی حدود نه تا هفده دلار است. البته این مبلغ تماما بستگی به مرکزی که دامنه را ثبت کرده و نمایندگی دارد مربوط می شود. کاربران میتوانند این دامنه را به مدت ده سال برای خود رزرو کنند و همینطور قبل از رسیدن زمان منقضی شدن، آن را تمدید کنند.

شما می توانید با قیمت 114 هزار تومان دامنه دات کام خود را در ریسلری اینتن کلود ثبت کنید.

مقررات ثبت دامنه دات کام ارزان

این امکان وجود دارد که نام دامنه بین سه تا 63 کاراکتر باشد.

تا چهل روز بعد از منقضی شدن دامنه به مالک پیشین برای تمدید دامنه فرصت داده می شود. بعد از این چهل روز دامنه به مدت سی روز قفل می باشد. مالک در طول این مدت باید جریمه قابل توجهی برای پس گرفتن دامنه خود بپردازد. درست پنج روز بعد از مهلت چهل روزه، این دامنه برای ثبت عمومی آزاد خواهد شد.

بعد از ثبت دامنه دات کام ارزان، شما چهار روز ضمانت برگشت پول خواهید داشت. در صورتی که از ثبت دامنه دات کام پشیمان شدید، میتوانید آن را حذف کنید. البته این حذف شامل جریمه نیز خواهد بود.

دامنه دات کام قابلیت پشتیبانی از تمام کاراکترهای بین المللی را دارد.

اینتن کلود نماینده مستیم شرکت https://www.domainnameapi.com در ایران است که خدمات ثبت و تمدید دامنه ارزان دات کام را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.