تاثیر هاست مناسب بر سئو

روی سئوی سایت جزئیات مختلفی تاثیر گذار هستند که از جمله مهمترین آنها می توان به تاثیر هاست مناسب بر سئو اشاره کرد. نوع هاستی که انتخاب می شود، روی رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو بسیار موثر خواهد بود. میزان این تاثیر به عواملی مانند اندازه سایت، سطح ترافیک کلی آن و نوع سایت بستگی خواهد داشت. ولی به طور کلی باید گفت که هاست می تواند به خوبی از رتبه بندی سایت شما محافظت کرده و یا به عکس موجب آسیب رساندن به آن شود. بنابراین شما به هاستی نیاز پیدا می‌کنید که بتواند به خوبی از سئوی سایت شما پشتیبانی کند. در این مقاله به تاثیر هاست مناسب بر سئو سایت می پردازیم.

تاثیر هاست مناسب بر سئو و سرعت سایت

یکی از عوامل مهم در رتبه بندی سایت، سرعت سایت می باشد. به هر میزان که سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد، موتورهای جستجو این سایت دارای رتبه بهتری خواهد بود. امروزه فقط یک سایت که دارای سرعت بارگذاری بالا جهت رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو باشد، کافی نبوده ولی در صورتی که دارای سئو داخلی و خارجی مستحکمی باشد، از طریق افزایش سرعت سایت می توانید به رتبه بندی خود در موتورهای جستجو کمک کنید.

هاستی که دارای سرورهایی با سرعت بارگذاری ضعیفی باشد موجب می شود که سایت شما تجربه کاربری بدی داشته باشد و این موضوع سبب دور شدن کاربران و ترک سایت شما می شود. همچنین ماندگاری اندک کاربران در سایت نیز موجب می شود که رتبه بندی سایت شما کاهش پیدا کند.

تاثیر هاست مناسب بر سئو 

تاثیر هاست مناسب بر سئو و از دست رفتن داده ها

در برخی موارد ممکن است شما با از دست دادن داده های سایت خود مواجه شوید. این مشکل ممکن است به علت هک شدن سایت یا بروز مشکلات برای دیتاسنتر ها اتفاق بیفتد و داده های شما از دست بروند و پس از آن عواقبی برای سایت شما پیش خواهد آمد. برای اینکه بتوانید در زمان از دست دادن داده ها، رتبه بندی سایت خود را حفظ کنید لازم است در سایت خود از سیستم بک آپ گیری مناسبی برای اطلاعات استفاده کنید. در صورتی که شما دارای یک هاست مناسب باشید، این هاست می‌تواند برای کاربران سیستم بک آپ گیری خوبی ایجاد کند و از این رو به کاربران کمک خواهد کرد تا بتوانند سایت خود را در هنگام رخ دادن حوادث ناگوار خیلی سریع بازیابی کنند.

تاثیر هاست مناسب بر سئو 

تأثیر گواهینامه SSL بر روی سایت

از دیگر مواردی که در رابطه با تاثیر هاست مناسب بر سئو سایت باید به آن اشاره کرد، گواهینامه ssl است که می‌تواند موجب بهبود بخشیدن رتبه سایت شود. در صورتی که کاربران و بازدید کنندگانی که به سایت شما وارد می شوند، دارای اعتماد کافی نسبت به سایت نباشند، از سایت شما خریداری نکرده و به مشتریان وفادار تبدیل نمی شوند. برای اینکه بتوانید اعتماد کاربران و بازدیدکنندگان را نسبت به سایت خود بهبود ببخشید، از نصب و راه اندازی گواهینامه ssl می توانید استفاده کنید. این گواهینامه موجب می‌شود تا میان سرور شما و مرورگر یک ارتباط فراهم شود. همین موضوع به افراد اجازه خواهد داد تا بتوانند اطلاعات شخصی خود را با یک روش امن با شما به اشتراک بگذارند. استفاده از گواهینامه ssl به شما کمک خواهد کرد تا رتبه بندی سایت خود را بهبود داده و از مزایای آن استفاده کنید.

تاثیر هاست مناسب بر سئو 

آپتایم سایت

در مورد تاثیر هاست مناسب بر سئو سایت باید گفت که در صورتی که هاست انتخاب شده توسط شما بتواند زمان آپ تایم بهتری را ارائه دهد، روی تجربه کاربری تاثیر زیادی خواهد گذاشت. اگر شما بر روی سایت خود دارای تجربه داون تایم زیادی هستید، بهتر است که هاست خود را تعویض نمایید. ممکن است داون تایم شدن سایت بر روی رتبه بندی آن تاثیر زیادی نداشته باشد. ولی روی تجربه کاربری تاثیر منفی می‌گذارد. در صورتی که فردی بارها تلاش کند تا وارد سایت شما شود و هر بار آن را آفلاین ببیند، مطمئناً دیگر به سوی سایت شما باز نمی گردد و این موضوع روی بونس ریت و نرخ کلیک تاثیر منفی می‌گذارد.

تاثیر هاست مناسب بر سئو 

هاست مناسب سئو چگونه است؟

با توجه به نوع سایت و ترافیکی که دریافت می‌کند، هاست سئو دوست متفاوت می باشد. در رابطه با تاثیر هاست مناسب بر سئو باید گفت که هیچ هاستی کاملاً بی عیب و نقص نیست. ولی به کمک برخی از نکات می توان هاست مناسب تری را برای سایت خود انتخاب کرده و تاثیر هاست مناسب بر سئو سایت خود را مشاهده نمود. در صورتی که سایت شما کوچک باشد دارای ترافیک زیادی نبوده و هاست اشتراکی قدرتمند جهت محافظت و پشتیبانی از سایت شما مناسب خواهد بود. اما برای سایت هایی که دارای بازدیدکنندگان زیادی هستند بهتر است که از هاست اشتراکی استفاده نشود. زیرا روی تجربه کاربری و رتبه بندی سایت تاثیر منفی می گذارد.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، ثبت دامنه ارزان در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.