ایجاد صفحه 404 در فایل htaccess

تنظیم صفحه خطای 404 سفارشی در .htaccess

در این مقاله ما در مورد تنظیم یک صفحه خطای 404 سفارشی از طریق یک فایل htaccess. بحث خواهیم کرد. با این کار می توانید پیامی را كه بازدیدكنندگان سایت شما دریافت می كنند هنگام درخواست صفحاتی كه در سرور وجود ندارد ، تنظیم كنید.
اگر خطای 404 مرتباً مرتکب شود، می تواند مشکل ساز باشد. اگر WordPress را در وب سایت خود اجرا می کنید ، ممکن است بخواهید به فکر نصب افزونه W3 Total Cache باشید که قابلیت ارائه خطاهای استاتیک 404 برای وردپرس را دارد.
معمولاً به جای اینکه به صورت پویا به آنها رسیدگی شود ، خطاهای 404 را با یک صفحه خطای HTML 404 استاتیک سفارشی، توصیه می شود. اگر قبلاً آن را ندارید می توانید در مورد ایجاد یک صفحه خطای 404 سفارشی بیاموزید و اگر به دنبال اضافه کردن قابلیت های پیشرفته به صفحه خطای 404 خود هستید، می توانید حتی با استفاده از ویجت صفحه 404 سفارشی Google آشنا شوید.
آسانترین راه برای تغییر پرونده htaccess. شما استفاده از مدیر فایل cPanel با دستورالعمل های زیر است، اگرچه می توانید یک پرونده htaccess را نیز از طریق FTP بارگذاری کنید.

تغییر یا ایجاد یک htaccess. از طریق مدیر پرونده cPanel

1-وارد cPanel خود شوید.
2-در قسمت Files روی File Manager کلیک کنید
3-به پوشه داکیومنت سایت بروید.
4-روی تنظیمات کلیک کنید
5-اطمینان حاصل کنید که نمایش پرونده های مخفی انتخاب شده است
6-سپس روی ذخیره کلیک کنید
7-روی پرونده htaccess. کلیک راست کرده و ویرایش را انتخاب کنید.
8-اگر پرونده htaccess. در مرحله قبل وجود نداشت، روی گزینه New File در بالا سمت چپ کلیک کنید ، برای پرونده نام انتخاب کنید. htaccess و فهرست را برای ایجاد روی / public_html / یا داکیومنت خود قرار دهید.
9-ممکن است یک ادیتور متن رمزگذار رمزنگاری شده را داشته باشید، پیش بروید و روی ویرایش کلیک کنید.
10-اکنون که آماده ویرایش پرونده htaccess. هستید، ساده ترین راه برای تنظیم صفحه خطای 404 با تنظیم مستقیم پیام خطای 404 در پرونده htaccess. است:
ErrorDocument 404 “<H1>Page not found</H1>”
اگر در حال حاضر یک صفحه HTML استاتیک دارید که می خواهید از آن برای خطا 404 استفاده کنید، می توانید مستقیماً به آن پرونده با فایل htaccess. نیز اشاره کنید:
ErrorDocument 404 /404.html
11- بعد از انجام ویرایشهای خود، روی گزینه Save Changes کلیک کنید و با یک پنجره سبز موفقیت آمیز را ببینید.
12- اکنون اگر می خواهید صفحه ای را که در سرور مانند این صفحه وجود ندارد ، بکشید ، باید پیام خطای 404 سفارشی را که پیکربندی کرده ایم ببینید. اولین تصویر زیر صفحه خطای پیش فرض 404 است که یک سفارشی تنظیم نشده است و در عکس دوم سفارشی ماست که ما فقط ایجاد کرده ایم:
اکنون باید با تنظیم مستقیم خطا یا با اشاره به صفحه خطای 404 سفارشی، نحوه کنترل خطاهای 404 را برای وب سایت خود کنترل کنید.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.