انتقال نام دامنه

دلایل زیادی برای انتقال نام دامنه به ثبت کننده دیگر وجود دارد. شاید ثبت کننده فعلی شما تمام ویژگی های مورد نیاز شما را ارائه نمی دهد ، یا آنها را با قیمتی ارائه می دهند که به سادگی با بودجه شما مطابقت ندارد.
صرف نظر از دلیلی که خودتان را در اینجا پیدا کردید ، تمام اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل انتقال نام دامنه را می توانید در زیر بیابید. این روند ساده و نسبتاً سریع است. تمام اطلاعات ارائه شده در زیر را بخوانید و طبق معمول و در هر زمان دوباره به کار خود باز خواهید گشت.

منظور از انتقال نام دامنه چیست؟

انتقال نام دامنه به معنای تغییر رجیستری است که نام دامنه شما در آن ثبت شده است. اگر قبلاً نام دامنه مناسب را برای تجارت یا پروژه خود جستجو کرده اید و خریداری کرده اید، اما خود را از سطح خدمات ارائه شده توسط ثبت کننده فعلی خود ابراز نارضایتی نکنید ، نگران نباشید. انتقال دامنه شما به یک ثبت کننده که متناسب با نیازهای شما باشد ، یک فرآیند نسبتاً ساده است.

چرا افراد نام دامنه را منتقل می کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است از ثبت کننده فعلی ناراضی شوید و گزینه دیگری را انتخاب کنید. بیشتر آنها بسته هایی را ارائه می دهند که شامل ویژگی های مختلف، با قیمت های مختلف و قابلیت اطمینان متفاوت است. برخی از آنها پشتیبانی برتر مشتری را ارائه می دهند، در حالی که سایر رابط های کاربر آسان تر به حرکت در می آیند.

انتقال نام دامنه

امکانات

بیشتر رجیسترها مجموعه ای از خدمات و ویژگی های منحصر به فرد را با اشتراک شما ارائه می دهند. برخی از این موارد شامل محافظت از حریم خصوصی، میزبانی وب یا ایمیل است. با این حال، همه ارائه دهندگان تمام ویژگی های مورد نیاز شما را ارائه نمی دهند. در اینجا برخی ملاحظات مهم هنگام انتقال نام دامنه ذکر شده است:

1-ارائه دهنده:

مهم است که منبع خدمات و ویژگی های ارائه شده توسط یک ثبت کننده خاص را در نظر بگیرید. برخی همه خدمات خود را با ادغام یکپارچه از جمله ایمیل و هاستینگ وب ارائه می دهند. سایر رجیسترها ممکن است برخی از این خدمات را به ارائه دهندگان شخص ثالث واگذار کنند و از ادغام های ساده و ناپایدار استفاده کنند که باعث کاهش سرعت کار شما می شود.

2-کاربر پسند:

سهولت استفاده در هنگام خرید هر کالایی یا خدماتی یکی از نگرانی های اصلی است و ثبت نام دامنه هیچ تفاوتی ندارد. در این حالت ، شما می خواهید بدانید که ویژگی های ارائه شده به شما ساده برای اجرا هستند. اینتن کلود تعدادی ابزار کاربر پسند را ارائه می دهد که کارهایی مانند مدیریت دامنه را برای شما ساده می کنند. سایر ثبت نام کنندگان ممکن است این موارد را ارائه ندهند.

3-پشتیبانی مشتری:

مانند هر تلاش ، این امکان وجود دارد که شما با یک مشکل روبرو شوید و سؤالاتی برای پاسخ دادن به مشکل خود داشته باشید. شما می خواهید بدانید که شخصی در خط خدمات مشتری موجود است تا در صورت نیاز آنها به سؤالات شما پاسخ دهد. ما در اینتن کلود افتخار می کنیم از توانایی خود در ارائه کیفیت پشتیبانی هر زمان که بخواهید استفاده کنید.

قیمت

هر ثبت کننده فرمول متفاوتی برای قیمت گذاری خدماتی که ارائه می دهد دارد. برخی از آنها خدمات فراگیر را ارائه می دهند که ممکن است موجبات بیشتری را برای شما فراهم کند ، زیرا تمام ویژگی های مورد نظر شما با تخفیف ارائه می شود. سایرین از شما درخواست می کنند که یک سرویس پایه را با نرخ کمتری خریداری کنید ، و سپس از ویژگی های اضافی که هنوز هم ممکن است نیاز داشته باشید ، شارژ کنید.
همچنین ممکن است که آنها برای سال اول خدمات، قیمت کمتری ارائه دهن ، فقط هزینه بیشتری برای تمدید دارند. این نوع مسئله شناخته شده است که باعث نارضایتی مشتریان می شود، بنابراین ساختار قیمت گذاری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای خدمات مورد نظر یا نیاز خود بیش از حد نیستید. اگر از ساختار قیمت گذاری ثبت کننده فعلی خود ناراضی نیستید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تغییری ایجاد کنید و مراحل انتقال را شروع کنید.

انتقال نام دامنه

شروع انتقال دامنه چه مدت طول می کشد؟

در اینجا کمی خبر خوب برای شما وجود دارد: تکمیل انتقال نام دامنه به هیچ وجه طول نمی کشد. مراحل مورد نیاز شما را می توانید طی یک یا دو ساعت انجام دهید. توصیه می کنیم این روند در صورت امکان برای اهداف امنیتی در یک جلسه تکمیل شود.
پس از اتمام تمام الزامات در پایان ، بقیه مراحل انتقال در 5-7 روز کاری و تحت شرایط عادی انجام می شود.
در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از انتقال ثبت دامنه خود به DreamHost را به خاطر بسپارید.

قبل از انتقال

1- کد مجوز خود را دریافت کنید ( authorization code)

“auth code” یا “EPP key” برای انتقال نام دامنه شما 100٪ مورد نیاز است. کد auth به منظور جلوگیری از انتقال دامنه غیر مجاز یا تقلب طراحی شده است زیرا به شما اطمینان می دهد که شخص در حال انتقال دامنه در واقع مالک است اما هیچ اشتباهی در مورد آن انجام ندهید ، بدون کد auth ، دامنه شما با موفقیت انتقال نمی یابد.
همچنین ، برخی از کدهای تأیید بسته به رجیستری دامنه ممکن است منقضی شوند ، بنابراین وقتی کد Auth خود را به دست می آورید ، فقط روی آن تمرکز کنید. به احتمال زیاد کد تأیید خود را یا در کنترل پنل ثبت کننده دامنه فعلی خود پیدا خواهید کرد یا ثبت کننده فعلی شما ممکن است آن را به آدرس ایمیل مخاطب مدیر نام دامنه شما ارسال کند.

2- نام دامنه خود را unlock کنید

این بسیار ساده است و کاری است که در صفحه کنترل ثبت دامنه فعلی خود انجام خواهید داد. اصولاً دامنه شما در صورت قفل شدن امکان انتقال ندارد. بنابراین قبل از شروع انتقال دامنه ، دامنه خود را باز کنید.

3- قانون دامنه ۶۰ روزه را بخاطر بسپارید

چیزی که اغلب مردم فراموش می کنند این است که دامنه شما در مدت 60 روز از ثبت نام قابل انتقال نیست. اگر دامنه خود را طی 60 روز گذشته ثبت کرده باشید ، پس از آن، نمی توانید آن را به یک ثبت کننده جدید منتقل کنید. دامنه همچنین نمی تواند ظرف 60 روز از انتقال قبلی منتقل شود.

انتقال نام دامنه

4- حریم خصوصی دامنه Whois را خاموش کنید (در صورت فعال بودن)

برای انتقال موفقیت آمیز دامنه خود، شما باید حریم خصوصی را به طور موقت خاموش کنید. چرا؟ زیرا ثبت کننده جدید شما باید تشخیص دهد که شما مالک قانونی دامنه هستید. با خاموش بودن حریم خصوصی، ما می توانیم ببینیم که شما مالک واقعی دامنه هستید. نگران نباشید ، هنگام شروع فرآیند انتقال دامنه در پانل، می توانید دوباره حریم خصوصی دامنه را فعال کنید.

5- مطمئن شوید که به آدرس ایمیل مدیر خود دسترسی دارید

به عبارت دیگر ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات Whois از نام دامنه شما درست است ، به خصوص آدرس ایمیل مدیریت پشتیباینی. هنگام انتقال دامنه خود ، تمام ایمیل های مهم انتقال مانند ایمیل فرم تأیید مجوز (FOA) به آدرس ایمیل سرپرست ارسال می شود. اگر به آن حساب ایمیل دسترسی ندارید ، هرگز ایمیل FOA را مشاهده نخواهید کرد که به صفحه ای که تأیید انتقال خود را ارسال می کنید پیوند می یابد.

6- اضافه کردن یک سال به ثبت نام خود

انتقال دامنه یک سال به ثبت دامنه فعلی شما اضافه می کند. این در هر رجیستر دامنه متداول است اما ثبت کنندگان مختلف برای این سال اضافی قیمت های متفاوتی دارند.
برای انتقال دامنه از طریق اینتن کلود با مشاوران ما در ارتباط باشید.