آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس

با توجه به اینکه امنیت در دنیای واقعی و همچنین در دنیای مجازی بسیار اهمیت دارد، مشاهده می شود امروزه آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس بسیار با اهمیت شده است زیرا استفاده از این گواهینامه در وردپرس می‌ تواند امنیت بالایی را به وجود آورد.

گواهینامه ssl در وردپرس چیست؟

قبل از اینکه در خصوص آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس نکاتی را بیان کنیم لازم است که با گواهینامه ssl بیشتر آشنا شوید. به طور کلی باید بدانید این پروکتل روشی برای حفاظت از اطلاعات کاربر و هم سرور بوده که شما با استفاده از آن می توانید در سایت های اینترنتی امنیت را برقرار کنید. با استفاده از این پروتکل اطلاعاتی که بین سرور و کاربر منتقل می‌شود رمز گذاری شده و با وجود این امر افراد سودجو نمی ‌توانند از آن استفاده کنند. در زمان جابجایی نیز این اطلاعات رمزگذاری شده به صورت امن انتقال می یابد. با این حال باید بدانید استفاده از این پروتکل برای شما هزینه ای به دنبال خواهد داشت که شما جهت اطلاع از این هزینه می توانید با مشاورین ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس 

 آشنایی با آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس

از آنجایی که امنیت در دنیای واقعی و مجازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است طبیعتا همواره افراد به دنبال برقراری این امنیت می باشند که در اینجا باید بدانید آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی این امنیت را برقرار نمایید. برای فعال کردن این پروتکل در وردپرس ابتدا شما باید اس اس ال را خریداری کرده و آن را بر روی هاست خود نصب نمایید که جهت این امر پیشنهاد می شود به سایت اینتن کلود مراجعه نموده و بهترین نوع پروکتل را خریداری نمایید. پس از این باید طبق آموزش های ذکر شده ssl را در هاست سی پنل نصب کرده یا می توانید از مشاوران شرکت ما بخواهید تا نصب ssl را برای شما انجام دهند. پس از اینکه از نصب این پروتکل اطمینان پیدا کردید باید از پیشوند https:// استفاده نمایید و سعی کنید که از طریق پروتکل امن ssl سایت خود را مشاهده کنید. هنگامی که شما از این پیشوند استفاده نموده و سایتتان را از این طریق باز کنید اگر سایت به درستی لود شود و اتصالات نیز به درستی فعال شود، تنها کاری که باید انجام دهید اعمال تغییرات لازم جهت فعال کردن ssl در وردپرس می باشد.

آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس 

ویرایش فایل htaccess

پس از اینکه با آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس آشنا شدید باید بدانید اولین کاری که باید انجام دهید ویرایش فایل htmls می باشد. شما با ویرایش این پیشوند می توانید مشخص کنید هنگامی که کاربران طبق روال گذشته به سایت شما مراجعه می کنند از پروتکل امن https استفاده نمایند. در این شرایط تمامی موتورهای جستجو می تواند سایت شما را مشاهده کرده و آن را به عنوان یک سایت جدید به کاربران معرفی کنند. همچنین اگر شما اقدام به ویرایش این سایت کرده و موارد لازمه را بر روی آن پیاده کنید بازدیدکنندگان به راحتی به پروتکل امن شما منتقل می شوند.

آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس 

آموزش فعالسازی ssl بر روی وردپرس با افزونه reallysimple

علاوه بر آنچه بیان شد نکته دیگری که در خصوص آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس باید به آن توجه کنید، استفاده از افزونه reallysimple می‌باشد. این افزونه که یک افزونه کارآمد است برای فعال سازی ssl در وردپرس مورد استفاده قرار گرفته به طوری که تمامی تنظیمات مورد نیاز را انجام داده و مشکل ثبت نشدن گواهی ssl را به راحتی برطرف می کند. با وجود این امر می‌توان گفت این افزونه امتیاز خوبی کسب کرده و تاکنون توسط بسیاری از افراد نصب شده است.

آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس 

رفع مشکلات ssl

پس از آموزش فعالسازی SSL بر روی وردپرس یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش بیاید عدم نمایش آیکون ای اس ال در وردپرس می باشد. در این صورت شما با آیکون سبز رنگ در نوار مرورگر مواجه نخواهید شد و صرفاً عبارت https با رنگ خاکستری نمایش داده می شود در حالی که این عبارت باید حتماً به رنگ سبز باشد. در این خصوص دقت داشته باشید جهت اینکه سایت شما در یک محیط کاملا امن بوده و داده‌های توسط پروتکل امن ssl در دسترس قرار بگیرد تمامی آدرس های داخلی که شامل برچسب ها، برگه ها، تصاویر، آدرس، نوشته ها و غیره می باشد باید به شکلی باشد تا نماد سبز رنگ در آدرس بار مرورگر ظاهر شود در اینجا همان طور که گفته شد افزونه reallysimple که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است بهترین افزونه برای حل مشکل شما می باشد.

اینتن کلود زیر مجموعه ی هلدینگ اینتن است که با بیش از 10 سال در زمینه ی طراحی سایت و سئو،خدمات هاست و سرور در فروردین 1398 فعالیت خود را آغاز کرده است.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.